Sosyal Medya Yönetimi

Elinde telefon tutan insan

Türkiye, dünya genelinde sosyal medyanın en yaygın kullanıldığı ülkeler arasında yer alıyor. We are social ve Hootsuit tarafından hazırlanan sosyal medya istatistikleri de bunu kanıtlar nitelikte. Türkiye’de 52 milyondan fazla sosyal medya kullanıcısı bulunuyor. Yani bir başka değişle nüfusun yüzde 63’ü her gün sosyal medyada zaman geçiriyor. Yine istatistiklere göre en aktif 5 sosyal medya platformu Youtube, Instagram, Facebook, Twitter ve Snapchat olarak sıralanıyor.

Sosyal medya satış ve pazarlama alışkanlıklarını da kökten değiştirdi. Başta gençler olmak üzere şirketler hedef kitlelerine ulaşabilmek için sosyal medyayı aktif olarak kullanıyor. Sosyal medyada varlık gösteremeyen markaların ise tanınırlık bakımından diğerlerinin gerisinde kaldığı görülüyor.

Kişisel markasını oluşturmak isteyenler için de en cazip ortamın sosyal medya platformları olduğunu söylemek yanlış olmaz. Bugün, binlerce hatta milyonlarca takipçiye ulaşan birçok kişi bu yolla hem ün hem de para kazanabiliyor.

ED Danışmanlık olarak hem kurumsal hem de bireysel sosyal medya yönetimi hizmetlerimiz ile hedeflerinize ulaşmanıza destek oluyoruz.

  • Facebook’tan Instagram’a, Youtube’dan Twitter’a, Snapchat’ten Linkden’e kadar arzu ettiğiniz tüm sosyal medya platformlarında size özel hesabınızı oluşturuyoruz.
  • Bu hesapları aktif hale getirerek, günlük kaliteli içerikler üretiyoruz. Takipçi kazanmanız ve içeriklerinizin trafik (beğeni ve yorum) alabilmesi için gereken çalışmaları gerçekleştiriyoruz.
  • Bunun yanı sıra firmanızın veya markanızın bilinirliğini artırmak; ürün ve hizmetlerinizi tanıtmak için sosyal medya ile uyumlu içeriklerinizi hazırlıyor ve dilediğiniz sosyal medya platformlarında reklamlarınızın yayınlanmasını sağlıyoruz. Reklam içeriklerinizin hedef kitlenize ulaşabilmesi için SEO optimizasyonlarını gerçekleştiriyoruz.