Basın Danışmanlığı

ED Danışmanlık olarak Basın Danışmanlığı hizmetini bir bütün olarak ele alıyoruz. Basın Danışmanlığı Hizmeti kişi veya kurumun haber, sosyal ve dijital medyadaki konumunu bir üst noktaya taşımak için yapılan çalışmaların bütünüdür.

Basın Danışmanlığı diğer adıyla ‘PR’ çalışmasının ilk aşaması ‘Tanıma’ veya ‘Analiz’ olarak nitelendirilebilecek süreçlerdir. Firma veya kişiye iyi ve kaliteli, vizyon sahibi bir hizmet verilmesi için öncelikle ilk sürecin sağlıklı olarak sürdürülebilmesi gerekmektedir.
Firma veya kişiyi tanıma aşaması 1 hafta ile 10 gün arasında tamamlanır. Firmanın konumu, algılanma biçimi, hedef kitlesi gibi özelliklerini tanıdıktan sonra bir Tanıtım Planı hazırlanır. Bu plan hazırlanırken, firmanın marka değerinin bir yandan artarken bir yandan da satış ve pazarlama da önemli bir ivmenin yakalanması amaçlanır.
İçerisinde Basın Danışmanlığı, Sosyal ve Dijital Medya yönetimi gibi süreçlerin yer aldığı Tanıtım Planı onaylandıktan ya da revize edildikten sonra süreç adım adım uygulanmaya başlanmaktadır. Takdir edersiniz ki, PR, reklam, tanıtım süreçleri pazarlamanın olmazsa olmazları arasındadır.
ED Danışmanlık olarak çözüm ortaklarımızla birlikte Basın Danışmanlığı, Sosyal ve Dijital Medya Yönetimi, Marka Yönetimi, Rakip Analizi gibi bir çok alanda profesyonel çalışmalar yapmaktayız.