Basın Danışmanlığı

gazete okuyan insan

Her sektörden ve kapasiteden şirket için medya ilişkileri büyük önem taşıyor. Satış ve pazarlamanın bir uzantısı olan medya çalışmaları; ürün tanıtımından marka bilinirliğine, kurumsal kimliğin geliştirilmesinden piyasada saygın bir yere gelinmesine kadar birçok aşamada şirketlerin başarısında aktif rol oynuyor.

ED Danışmanlık olarak, basın ve medyaya yönelik tüm çalışmalarınızda ihtiyaç duyduğunuz her türlü hizmeti size sunuyoruz.

Basın danışmanlığı hizmetlerimizi, kaliteden ödün vermeden, hedef odaklı bir bakış açısı ve bütünsel bir yaklaşımla ele alıyoruz. Gazete ve dergilerden haber portallarına, televizyon ve radyolardan sosyal ve dijital medyaya kadar tüm kitle iletişim araçlarında, şirketinizin PR çalışmalarını üstleniyoruz.

ED Danışmanlık, deneyimli ekibi ile şirket politikanızla örtüşen, etik değerlerinizi yansıtan, ürün ve hizmetlerinizi en iyi şekilde tanıtan çalışmaların altına imza atmaktadır.

Sürdürülebilir ve sağlıklı hizmet vermek için firmanıza veya kişisel markanıza yönelik yapacağımız çalışmalarda ilk olarak tanıma aşamasını devreye alıyoruz. Bu kapsamda; firmanızın nitelikleri, piyasadaki algısı, hedef kitlesi gibi konulara yönelik bir Tanıtım Planı hazırlıyoruz. Plan onaylandıktan sonra uygulama aşamasına geçiyoruz.

Markanızın daha geniş kitlelerce bilinmesine, müşteri nezdinde saygınlık ve güvenirlik yaratılmasına yönelik sürdürdüğümüz basın danışmanlığı hizmetlerimiz şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Ürün ve hizmetlerinizin tanıtımına yönelik basın bültenlerinin hazırlanması ve bu bültenlerinin medya kanallarında yer almasının sağlanması,
  • Yazılı basında, TV ve radyolarda yer alabilecek nitelikte, ilgi çekici haber ve röportaj içeriklerinin oluşturulması,
  • Sosyal ve dijital medya yönetimi kapsamında şirket hesaplarının kaliteli içeriklerle güncel tutulması,
  • Satış ve pazarlama birimleri ile birlikte reklam ve tanıtım süreçlerine yönelik danışmanlık hizmetlerinin verilmesi,
  • Marka yönetimi çalışmalarının gerçekleştirilmesi,
  • Rakip analizi yapılarak, tanıtım stratejilerinin oluşturulması