Kurumsal Kimlik

Renk seçenekleri yapan insanlar

Günümüz iş dünyasında, kurumlar için en önemli çalışmaların başında özgün bir kimlik oluşturulabilmeleri geliyor.

Kurumsal kimlik, firmanızın değerlerinin, politikalarının, ürünlerinin, hizmet anlayışının vb. tüm önemli özelliklerinin bir ifadesidir. Kurumsal kimliği güçlü olan şirketler, piyasada da başarılı olabilmektedir.

Firmanızın; çalışanlarınızdan müşterilerinize, rakiplerinizden ortaklarınıza kadar içeriden ve dışarıdan nasıl görüldüğü ve algılandığı kurumsal kimliğinize bağlıdır.

Görsel ögelerle sabitlenen, sınırları belirlenmiş ve değişmez bir niteliği bulunan kurumsal kimliğin hazırlık aşaması ve daha sonra da bu kimliğin herkesçe kabul edilir hale getirilmesi profesyonel bir süreçtir.

Firmanızın logosundan kurumsal renklerinize, ürün ambalajlarınızdan binalarınızın iç ve dış tasarımlarına, tabelalarınızdan reklamlarınıza, antetli kağıtlarınızdan kartvizitlerinize kadar akla gelebilecek her türlü imaja yönelik çalışma kurumsal kimliğin bir parçasıdır.

ED Danışmanlık olarak kurumsal kimlik çalışmalarınızın her aşamasında profesyonel hizmet vermekteyiz.

  • Kurumsal kimlik çalışması sürecinde ilk olarak sizinle bir araya gelerek; nasıl bir vizyon ve misyonla çalıştığınızı, hedeflerinizi, kurumsal değerlerinizi belirliyor ve bu doğrultuda ne istediğinizi net çerçeveleri ile belirliyoruz.
  • Ardından uzman ekibimiz ile birlikte kurumsal kimlik tasarımı aşamasına geçiyoruz. Bu aşamada kurumunuzun kalıcı imajını ve imzasını yarattığımızın bilincinde olarak, talepleriniz doğrultusunda tasarımlarınızı oluşturuyoruz.
  • Dijital ortamda hazırlanan tasarımlar revize edilip onaylandıktan sonra basım adımına geçiliyor.
  • Tasarımlarınız basıldıktan sonra ise hedef kitlenize odaklanıyoruz. Bu tasarımların doğru kanallarla yaygınlaştırılması ve tanınması noktasında çalışmalar gerçekleştiriyoruz.