Satış Sözleşmesi ve Koşullar

Bu sözleşme kapsamında haberin hazırlanması ve Haber Paketi uygulaması gereği haber servisinin gerçekleştirilmesi ED Danışmanlık tarafından yürütülecektir.
Haber Paketi satın alınması sürecinin ardından işleyiş şöyle olacaktır.
ED Danışmanlık tarafından görevlendirilecek muhabir, yerinde veya telefonla haberi içeriğini ve fotoğrafları haber kaynağından temin edecektir.
Haber yazısı, haber kaynağının onayına sunulacaktır. Onaylandıktan sonra haber Yerel ve Ulusal Paket özelliklerine göre yerel veya ulusal medyaya servis edilecektir.
Haberin linkleri en geç 3 saat içerisinde, satın alan kişi veya kuruma e-posta ile gönderilmesi taahhüt edilmektedir.
Servis edilecek haberin ikinci veya üçüncü şahıslara hakaret içermemesi, etik ve gerçeklik ilkeleri ile bağlantılı olması, ikinci veya üçüncü şahıslara söz hakkı yaratacak ifadelerin yer almaması özelliklerine haiz olması gerekmektedir.
Haberin üstteki özellikleri taşımaması halinde servis edilmemesi hakkı ED Danışmanlık’a aittir. Bu durumda ödeme iadesi aynı gün içerisinde yapılacaktır.

Ulusal Haber Paketinde gönderilen haberler, ulusal haber sitelerinde yer alacaktır. Baskılı haber olması taahüt edilmemektedir. Gazetelerin baskıya alma durumu olması durumunda bilgi verilecektir.