Drone Çekimi

PROFESYONEL DRONE ÇEKİMİ

Profesyonel Drone çekimi, son yıllarda ticari olarak yaygınlaşan bir görsel kayıt yöntemi olarak karşımıza çıkıyor. Drone’lar kalitesine bağlı olarak, istenilen yükseklikten kayıt alabilen ve uzaktan yönetilebilen uçan aygıtlardır. Bu cihazlar ile istenilen açıdan, istenilen kamera hareketleri ile çekim alınabilmekte ve 4K teknolojisiyle görüntü kaydı yapılabilmektedir. Profesyonel drone çekimlerinin en büyük avantajı, herhangi bir ek ekipmana ihtiyaç duymadan istediğiniz şekilde görüntü alabilmenizdir.

Profesyonel Drone Çekimi

Drone’ların havada çekim yapması, görüntülerin titreşmeden ya da takılmadan kayıt altına alınabilmesine imkan tanıyor. Daha önce jib, tripod, monopod veya slider gibi ek cihazlar ile yapılabilen çekimler, Drone sayesinde boşa enerji harcanmadan gerçekleştirilebilmektedir. Her bütçeye uygun Drone bulunsa da profesyonel Drone çekimi yapabilmeniz için iyi bir ekip ile çalışmanız şarttır. Profesyonel drone çekimi yapabilecek ekiplerin kullandığı cihazlara da dikkat etmeniz gerekmektedir. Genel olarak yüksek çözünürlüklü Drone çekimi yapabilmeniz için 5.000 ila 40.000 lira bandındaki uçan aygıtlar kullanılmaktadır. Bunun altında kalan cihazların profesyonel çekim yapabilmesi pek mümkün değildir. Düşük kaliteli cihazlar, gündelik olarak kullanıma daha uygundur. Bu açıdan bakıldığında küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin Drone almaları mümkün gözükmemektedir. Onun yerine kiralama faaliyetleri üzerinden hizmet alımı gerçekleştiriyorlar.

Profesyonel Drone çekimleri ile firmanızın ya da şirketinizin ön plana çıkmasını sağlayabilirsiniz. Bu tarz çekimler henüz piyasada çok fazla bulunmadığı için tüketicilerin de ilgisini çekmektedir. Özellikle marka farkındalığı ve marka bilinirliği alanlarında çalışma yürütecekseniz Drone çekimlerini tercih edebilirsiniz.

Profesyonel olarak yapılan Drone çekimleri ile; tanıtım filmi, ürün fotoğrafçılığı, reklam filmi ve sosyal medya içerikleri gibi pek çok üretim yapılabilmektedir. Firmanızın tanınırlık faaliyetlerine yapacağınız bu küçük dokunuş ile büyük bir etki yaratabilirsiniz.

Drone görüntülerinin bir diğer avantajı ise; kendiliğinden bir seyir keyfine sahip olmasında yatmaktadır. Çekilen hareketli veya hareketsiz görüntüler daha önce karşılaşılmayan yüksekliklerden elde edilebilmekte ve özellikle video çekimlerinden sarsıntısız görüntü alınabilmektedir. Bu durum profesyonel drone çekimi ile elde edilen içerikleri tüketen kişilerde olumlu izlenim yaratmakta ve izlenen içeriğin sıkıcı olma durumunu ortadan kaldırmaktadır.

.